Sort by

Jose has logged 38 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frank & Zed

Frank & Zed

2020
×
Edit this entry  
28
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Finding ʻOhana

Finding ʻOhana

2021
×
Edit this entry  
07
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Furie

Furie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry