Sort by

joe 🫧 has logged 385 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pixie

Pixie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mack & Rita

Mack & Rita

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mayday

Mayday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Till

Till

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry