Sort by

Josh has logged 38 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
House of Games

House of Games

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heist

Heist

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★½
Edit this entry  
03
The J Team

The J Team

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry