Josh has logged 355 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barry

Barry

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brotherhood

Brotherhood

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Criminal

Criminal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
Read the review Edit this entry