Josh has logged 38 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amy Schumer: Growing

Amy Schumer: Growing

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry