Josh has logged 467 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Henry

John Henry

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Seberg

Seberg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Downhill

Downhill

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 2nd

The 2nd

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry