Sort by

Josh has logged 489 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Arsène Wenger: Invincible

Arsène Wenger: Invincible

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Footsoldier: Origins

Rise of the Footsoldier: Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ted Bundy: American Boogeyman

Ted Bundy: American Boogeyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Four Year Plan

The Four Year Plan

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry