Sort by

Josh has logged 27 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Site

Black Site

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goal!

Goal!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Father

Our Father

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luck

Luck

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Disappearance of Alice Creed

The Disappearance of Alice Creed

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry