Sort by

Josh Ceranic has logged 15 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry