• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Rooney

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Songbird

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The App That Stole Christmas

    ½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★