• Not Okay

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • False Positive

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • The Night House

    ★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • Enough Said

    ★★★★

  • About Time

    ★★½

  • Evil Dead

    ★★★

  • Magic Mike

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Bachelorette

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Scream 4

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Sex and the City 2

    ½

  • Where the Wild Things Are

    ★★½

  • Sorority Row

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • The House of the Devil

    ★★½