Josh has logged 31 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry