Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
27
Behind the Swedish Model

Behind the Swedish Model

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Erie Situation

The Erie Situation

×
★★★★
Edit this entry  
14
Erasmus in Gaza

Erasmus in Gaza

2022
×
Edit this entry  
13
Apart

Apart

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
France

France

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Day Shift

Day Shift

2022
×
Edit this entry  
13
Smile

Smile

2022
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Edit this entry  
29
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Prey

Prey

2022
×
Edit this entry  
08
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Fountain

The Fountain

2006
×
Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
26
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hustle

Hustle

2022
×
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wait

The Wait

2020
×
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Edit this entry  
24
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Edit this entry  
07
The Minimalists: Less Is Now

The Minimalists: Less Is Now

2021
×
Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Edit this entry  
05
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
Edit this entry