Josh has logged 35 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Edit this entry  
23
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
Read the review Edit this entry  
17
Wise Blood

Wise Blood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holes

Holes

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shaft

Shaft

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Poetry

Poetry

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
Read the review Edit this entry  
03
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry