Sort by

Josh has logged 481 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The First A.D.

The First A.D.

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mitch Hedberg: Mitch All Together

Mitch Hedberg: Mitch All Together

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

2006
×
Edit this entry  
23
Submarine Sandwich

Submarine Sandwich

2014
×
Edit this entry  
23
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
Edit this entry  
23
Western Spaghetti

Western Spaghetti

2008
×
Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Regret

Regret

2020
×
Read prior review Edit this entry  
26
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry