Josh has logged 425 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clouds

Clouds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Amistad

Amistad

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry