Josh has logged 257 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry