Sort by

Josh has logged 22 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disappearing

Disappearing

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Walk Through The Doctor Forest

A Walk Through The Doctor Forest

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry