Sort by

Josh has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Burning

The Burning

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legend

Legend

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry