• Men

    ★★½

  • Emergence

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Split Ends

  • Horse Girl

  • Ping.Pong.

  • adulting?

  • Let Us Breathe

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Life Is But a Dream

  • Death on the Nile

    ★★

  • Piggy

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★½

  • Sirens

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Mija

    ★★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★

  • Klondike

    ★★★★½

  • A Love Song

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Heaven: To The Land of Happiness

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Eternally Younger Than Those Idiots

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Last Duel

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Happening

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★