erin has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howling Village

Howling Village

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unnamed

Unnamed

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miao Miao

Miao Miao

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Girls' Encounter

Girls' Encounter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

Tomorrow I Will Date With Yesterday's You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Threads - Our Tapestry of Love

Threads - Our Tapestry of Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shino Can't Say Her Name

Shino Can't Say Her Name

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Brightest Roof in the Universe

The Brightest Roof in the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry