Sort by

Josh Ohea has logged 23 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bloody Spear at Mount Fuji

Bloody Spear at Mount Fuji

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
S.O.B.

S.O.B.

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Baby

The Baby

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Every Day

Every Day

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry