Sort by

Josh Ohea has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Insecure: The End

Insecure: The End

2021
×
Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Clickbait

Clickbait

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Comedy Central Roast of Alec Baldwin

Comedy Central Roast of Alec Baldwin

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Comedy Central Roast of Justin Bieber

Comedy Central Roast of Justin Bieber

2015
×
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry