• Mission: Impossible - Fallout

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Burning

  • Gotti

  • Happy as Lazzaro

  • Evil Genius

  • Behind the Curve

  • Avengers: Infinity War

  • Braid

  • Bathtubs Over Broadway

  • All the Creatures Were Stirring

  • Jinn

  • Prospect

  • Summer '03

  • Support the Girls

  • A Quiet Place

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

  • Unsane

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Damsel

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Shirkers

  • Hereditary

  • Come Sunday

  • Sorry to Bother You

  • Night Comes On

  • Eighth Grade

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Mandy

  • White Rabbit

  • Private Life

  • Searching

  • The Kindergarten Teacher

  • Summer of 84

  • The Commuter

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★★½

  • Revenge

  • The Death of Stalin

  • Apostasy

  • The Ritual

    ★★★

  • mother!

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Little Evil

  • The Laplace's Demon

  • Lowlife

    ★★★½

  • Radius

  • Mohawk

  • Desolation

  • Abducted in Plain Sight

  • Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

  • Thirst Street

  • The Endless

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Spettacolo