• Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Lowlife

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Men in Black

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★

  • Christine

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Mortified Nation

    ★★½