joshrowley has logged 42 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bombay Rose

Bombay Rose

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Murder Bury Win

Murder Bury Win

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Independents

The Independents

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Say Your Prayers

Say Your Prayers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Soul

The Soul

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banishing

The Banishing

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drought

Drought

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power

The Power

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Whaler Boy

The Whaler Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
East of the Mountains

East of the Mountains

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Topside

Topside

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beans

Beans

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★
Read the review Edit this entry