• Maya and the Three

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The Wanting Mare

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Lupin III: The First

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Away

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★