Sort by

Josh Thomas has logged 41 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

2014
×
Edit this entry  
18
Balance

Balance

1989
×
Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Curfew

Curfew

2012
×
Edit this entry  
14
Echo

Echo

2013
×
Edit this entry  
13
Purl

Purl

2018
×
Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Over

Over

2015
×
Edit this entry  
11
Tight Jeans

Tight Jeans

2008
×
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Slap

Slap

2014
×
Edit this entry  
07
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
06
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ted

Ted

2012
×
★★
Edit this entry  
04
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
Edit this entry  
04
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry