Josh Thomas has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
12
Munchausen

Munchausen

2013
×
Edit this entry  
12
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
12
Ketchup

Ketchup

2017
×
Edit this entry  
12
Patricia

Patricia

2019
×
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Chicken

Chicken

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry