• Moxie

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

  • Locked Down

  • Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★½

  • 30 Rock: A One-Time Special

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Lance

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Lucy in the Sky

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Little

    ★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • High Flying Bird

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★★★★