Joshua D has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry