Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rotting in the Sun

Rotting in the Sun

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Viking

Viking

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Four Daughters

Four Daughters

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Stroll

The Stroll

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Farha

Farha

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wanton

Wanton

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Startime: The Turn of the Screw

Startime: The Turn of the Screw

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Influencer

Influencer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thirteen Women

Thirteen Women

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Houston Story

The Houston Story

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
May

May

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Cliff II

Red Cliff II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Typhoon Club

Typhoon Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Close

Close

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Near Death

Near Death

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slippin': Ten Years with the Bloods

Slippin': Ten Years with the Bloods

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry