Sort by

Joshua has logged 549 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
True Story

True Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Edit this entry