• Little English

    ★★★★★

  • Blind Willow, Sleeping Woman

  • Catopolis

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Bad Travelling

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Bigbug

  • Kimi

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • I don’t know where I’m going (but I’m glad that I’m here)

    ★★★★

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Landscapers

    ★★★½

  • Drowning in Potential

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★½

  • Melting Point

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★

  • Interface Part II

    ★★★★½

  • Blue Period

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Pops

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • Fear and Loathing in Aspen

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

    ★★★½