Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Labyrinth

Labyrinth

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hellstrom Chronicle

The Hellstrom Chronicle

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Virgin

Star Virgin

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Kill the Mother

To Kill the Mother

2022
×
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monsters Club

Monsters Club

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mayfair Set

The Mayfair Set

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eeb Allay Ooo!

Eeb Allay Ooo!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Railway Heroes

Railway Heroes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Untitled 'The Gray Man' Sequel

Untitled 'The Gray Man' Sequel

×
½
Read the review Edit this entry  
26
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
NiNoKuni

NiNoKuni

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Camera

Camera

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bat

The Bat

1959
×
★½
Edit this entry  
13
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★½
Edit this entry  
05
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★½
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frida

Frida

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Little English

Little English

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Warped Forest

The Warped Forest

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Thunder Road

Crazy Thunder Road

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★
Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Labyrinth 2

Labyrinth 2

×
Read the review Edit this entry  
17
The Fortune Teller

The Fortune Teller

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
ODDTAXI

ODDTAXI

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Sukeban Deka: The Movie

Sukeban Deka: The Movie

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Krull

Krull

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry