Sort by

JoshuaMinh has logged 231 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A New Year's Resolution

A New Year's Resolution

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heading Home: The Tale of Team Israel

Heading Home: The Tale of Team Israel

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tribe Murders

The Tribe Murders

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strangers in the Night

Strangers in the Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Lights

Under the Lights

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Only You

Only You

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eight Gifts of Hanukkah

Eight Gifts of Hanukkah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Menorah in the Middle

Menorah in the Middle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hanukkah on Rye

Hanukkah on Rye

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holiday Harmony

Holiday Harmony

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas House

The Christmas House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Make the Yuletide Gay

Make the Yuletide Gay

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mistletoe & Menorahs

Mistletoe & Menorahs

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holiday Date

Holiday Date

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Lights, Hanukkah!

Love, Lights, Hanukkah!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Reindeer Games Homecoming

Reindeer Games Homecoming

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Look, Up in the Sky! The Amazing Story of Superman

Look, Up in the Sky! The Amazing Story of Superman

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rising Against Asian Hate: One Day in March

Rising Against Asian Hate: One Day in March

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Prince William: A Planet For Us All

Prince William: A Planet For Us All

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pumpkin Pie Wars

Pumpkin Pie Wars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Tree of Life: The Pittsburgh Synagogue Shooting

A Tree of Life: The Pittsburgh Synagogue Shooting

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick or Treat Scooby-Doo!

Trick or Treat Scooby-Doo!

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Come Back My Love

Come Back My Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Halloween Trick

A Halloween Trick

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grudge

The Grudge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry