• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Occupant

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Night on Earth

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Juanita

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½