• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★½

  • Master

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Book of Love

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Come From Away

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½