JoshUnderwood has logged 30 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Book of Monsters

Book of Monsters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Two Faces of Dr. Jekyll

The Two Faces of Dr. Jekyll

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Horror Rises from the Tomb

Horror Rises from the Tomb

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Any Bullet Will Do

Any Bullet Will Do

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Legend

Big Legend

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
11
P-51 Dragon Fighter

P-51 Dragon Fighter

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Land of the Cannibals

In the Land of the Cannibals

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Curse of the Scarecrow

Curse of the Scarecrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strangeness

The Strangeness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cannibal World

Cannibal World

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Croc

Croc

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Chance

Chance

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Extremity

Extremity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry