Sort by

Josh has logged 33 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry