Josh has logged 24 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
04
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Edit this entry