• Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • mother!

    ★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Kingsglaive: Final Fantasy XV

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Salesman

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★