Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fast X

Fast X

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Read prior review Edit this entry  
23
Sissy

Sissy

2022
×
Edit this entry  
21
The Show About The Show - S2

The Show About The Show - S2

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
20
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
Read prior review Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read prior review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Crank

Crank

2006
×
Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Edit this entry  
13
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Age of Stone

The Age of Stone

2013
×
Edit this entry  
10
Prevenge

Prevenge

2016
×
Edit this entry  
08
Free Radicals

Free Radicals

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Edit this entry  
06
Présages

Présages

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Death Force

Death Force

1978
×
Edit this entry  
02
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read prior review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
Edit this entry  
16
Old Joy

Old Joy

2006
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
14
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Creep 2

Creep 2

2017
×
Read prior review Edit this entry  
10
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read prior review Edit this entry  
08
Corpo Celeste

Corpo Celeste

2011
×
Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Broker

Broker

2022
×
Edit this entry  
12
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
To Leslie

To Leslie

2022
×
Edit this entry  
04
Death Line

Death Line

1972
×
Edit this entry  
01
Women Talking

Women Talking

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Deerskin

Deerskin

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
63 Up

63 Up

2019
×
Edit this entry