• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • After Love

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Louis Theroux: The Night in Question

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bohemian Rhapsody

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Christopher Robin

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ideal Home

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★