Sort by

Jannis has logged 26 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Double Trouble

Double Trouble

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunters of the Golden Cobra

The Hunters of the Golden Cobra

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titanic II

Titanic II

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Who Finds a Friend Finds a Treasure

Who Finds a Friend Finds a Treasure

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry