Sort by

joshé has logged 45 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kids

Kids

1995
×
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry