• The Devil All the Time

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Stunt Double

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Valley Girl

    ★★★½

  • The Eddy

  • Find Me

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Rip Up The Road

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Bait

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★½

  • Louis Theroux's: Altered States

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • Suspiria

    ★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½