Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Dry

The Dry

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Edit this entry  
30
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry