Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Edit this entry  
19
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dreamin’ Wild

Dreamin’ Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Son

The Son

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
The Judge

The Judge

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Accidental Tourist

The Accidental Tourist

1988
×
★★
Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Edit this entry  
20
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Navalny

Navalny

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The U

The U

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Shark

Shark

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Take and Run

Take and Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dress

The Dress

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry