Juan Pablo has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Gundermann

Gundermann

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★
Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry